جریانات سیاسی ایران

سلام.

آنچه به نگارش در خواهد آمد نقطه نظرات شخصی بنده در خصوص فضای سیاسی کشور است.

بعد از انتخابات ریاست جمهوری و فنته 88 تغییراتی را در فضای سیاسی ایران شاهد هستیم. دنباله این تغییرات را در انتخابات مجلس سال 90 شاهد بودیم.

در میان افکار سیاسی حاکم بر کشور می توان به جریانات زیر اشاره نمود:

1- اصلاح طلبان:(تجدیدنظر طلب ها) گروهی ظاهرا مذهبی که بر خلاف نظر امام خمینی (ره)، به “جدایی دین از سیاست” معتقدند. لذا کلیه گروهها و گروهک های معاند با نظام دینی و اسلامی منافع خود را در گرو تقویت این گروه می بینند.

2- حاجی بازاری ها: این قشر عموما از نیروهای قدیمی فعال در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی هستند. که در دهه 60 و 700 با عنوان جناح راست شناخته می شدند. اما به تدریج با آلوده شدن در فضای اقتصادی، رانتخواری و ویژه خواری، از اصول اولیه انقلاب و شعار حمایت از مستضعفین جهان دور افتاده و به گروهی طلبکار از مردم و نظام تبدیل شدند. امروز این گروه با ژستهای متعدد مذهبی تمام تلاش خود را برای در راس ماندن انجام می دهد. در این میان بار ها از حربه تحریف اخبار ارسال شده برای علمای دینی(خصوصا شهر قم) و تحریک آنها کمال سوء استفاده را برده اند. در تقسیم بندی های سیاسی بخشی از اصولگرا ها را تشکیل می دهند. این افراد را می توان حول شخصیت هایی چون علی اکبر هاشمی رفسنجانی، علی لاریجانی، اسداله بادامچیان و … شناسایی نمود.

3- انقلابیون: اینها ترکیبی هستند از نیروهای اصیل و ثابت قدم انقلاب به همراه جوانان و نسل جدید انقلابیون معتقد به اصول اولیه انقلاب و حضرت امام خمینی (ره). این افراد هنوز به آرمانهای انقلاب پایبند بوده و دفاع از حقوق مستضعفین را از وظایف و تکالیف شرعی خود می دانند. عموما این افراد را میتوان حول جریان “جبهه پایداری” جستجو نمود. این گروه برای حیات و بقاء دو جریان دیگر خطرناک بوده و در معرض تهدید و تخریب شدید قرار دارد.

خدایا! شر دشمنان و منافقین ملت و کشور به خودشان باز گردان. آمین!

—————————————————————-

انعکاس:
1- پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی-پاونا
2- تریبون مستضعفین
3- سحاب نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا